Vivus – opinie o pożyczkach internetowych vs Provident

Ostatnio w mediach można sporo usłyszeć o walce o nową ustawę dotyczącą pożyczke poza bankowych. Z jednej strony mamy lobby Providenta, z drugiej sprzeciwy Vivus, czyli nie licząc Wongi chyba można powiedzieć, że to najpoważniejsi gracze na rynku chwilówek.

Provident zarzuca firmom internetowym rolowanie pożyczek, czyli żerowanie na klientach, którzy nie są w stanie spłacić pożyczki w terminie i ciągle przedłużają spłatę, co kosztje. Z kolei Ci drudzy zarzucają Privientowi dążenie do monopolizacji rynku.

Tak przynajmniej przeczytałem w artykule na jednym z bardzej zanych portali finansowych. Gdzie prawda leży, tego się nie dowiemy.

vivusvsprov
Źródło: http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html

W każdym razie ogólnie Vivus z tego co można przczytać w sieci cieszy się dobrymi opiniami. Pierwszą pożyczkę można wziąć gratis i jest ona rzeczywiście gratis jeśli spłacimy ją w terminie. W innym wyapdku, fakt sporo zapłacimy za przedłużanie terminu spłaty.

Przy czym w Providencie nie ma w ogóle takiej opcji jak pożyczka gratis.

Nie chcę wchodzić w polemikę, po której stronie jest racja, bo pewnie po żadnej. Jednka jak dla mnie im większa konkurancja tym lepiej dla klientów. Swoją drogą też każdy ma swój rozum i powinien sobie zdawać sprawę, co się stanie jak nie spłaci chwilówki w termnie.