Sprzedam firmę

Recesja gospodarcza nie odpuszcza i swoje piętno w dalszym ciągu coraz bardziej odciska na przedsiębiorcach. Wielu z nich niestety nie wytrzymuje presji i postanawia skończyć ze swoim biznesem. Można to zaobserwować przeglądając ogłoszenia w których bardzo często widać tytuły : sprzedam firmę.

Czy dobrym pomysłem jest zamykanie firm na progu zbliżającej się nieodwołalnie zmiany koniunktury. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że rynki światowe wychodzą z kryzysu i stoją na granicy dużego wzrostu. Właśnie ten fakt wykorzystują prawdziwi inwestorzy polując obecnie na prawdziwe kąski. Dla nich tekst : sprzedam firmę (http://www.biznes.warszawa.pl/ogloszenia/) jest jak płachta na byka. Większość z nierentownych firm już niebawem ma szansę stać się dochodowymi, zatem kupno takiego przedsiębiorstwa to  czysty zysk. Dodatkowo zakup upadającej firmy to często niewielki wydatek i jej reaktywacja będzie wymagać dużo mniej pracy niż tworzenie nowej.

Jak widać własny, dobry pomysł na biznes nie jest obecnie jedynym gwarantem wysokich zysków. Można iść na ‘łatwiznę’ i skorzystać z pomysłów innych. Pieniądze w takim przypadku praktycznie leżą na ulicy – trzeba jes tylko umieć podnieść.