Niechęć do kredytów a pożyczki pozabankowe

Wymienić można wiele rzeczy, które zniechęcają ludzi do zaciągania kredytów w bankach. Podstawowym czynnikiem jest bardzo wysoka cena tych produktów finansowych – nie wolno zapominać o tym, że kredyt to nie tylko odsetki, ale również szereg tak zwanych okołokredytowych kosztów jakie trzeba uiścić z własnej kieszeni. Za przykład w tym miejscu podać można kredyty hipoteczne – sam wpis do hipoteki oraz ustalenie księgi wieczystej to wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych.

Kolejna sprawa to taka, że kredyty nie są wcale tak powszechnie dostępne jak zapewniają reklamy. Trzeba sprostać bardzo rygorystycznym kryteriom, by mieć szansę na pożyczenie pieniędzy od takiej instytucji. Kluczową kwestią jest tutaj wysokość dochodów – prawda niestety jest taka, że bez wysokich zarobków nie ma czego w bankach szukać. Tymczasem każdy doskonale wie, że przeciętny Polak zarabia mało bądź przeciętnie, a czegoś takiego jak średnia krajowa nigdy w życiu nie widział na własne oczy w swoim portfelu.

Bardzo istotnym czynnikiem zniechęcającym do korzystania z usług bankowych są również formalności. Na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać dość długo (zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych), podobnie jak na przelanie pieniędzy na konto. Trudno się więc zatem dziwić, że w świetle powyższych okoliczności pożyczki pozabankowe takie jak pożyczka bez bik w instytucjach pozabankowych (Kredytol.pl) cieszą się obecnie tak dużą popularnością. W przeciwieństwie do kredytów są produktami łatwo i powszechnie dostępnymi, a ich otrzymanie nie jest uwarunkowane wysokimi zarobkami.