Jak wybrać odpowiednią instalację LPG do naszego samochodu?

Jak wybrać odpowiednią instalację LPG do naszego samochodu?

Pewnie, że większość serwisów zajmujących się montażem instalacji LPG, stara się na swój sposób walczyć o klienta, a tym samym oferować mu najlepsze warunki, zwłaszcza gdy idzie o koszta związane z jej montażem. Oczywiście przynosi to niemal zawsze zamierzony efekt, a potencjalny kierowca nie jest świadomy, iż nie zawsze uzyskuje najlepszą z możliwych instalacji LPG dostosowaną do jego samochodu, zazwyczaj ma wiedzę wyłącznie o istnieniu instalacji wtryskowych oraz mieszalnikowych. Dlatego nigdy nie liczmy na to, iż najtańsza oferta zagwarantuje nam w całości nową instalację gazową, składającą się z podzespołów pochodzących od uznanego i renomowanego producenta. Zanim zatem zdecydujemy się na jej montaż, pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach z nim związanych a tym samym zwróćmy uwagę na to, czy założeniem instalacji LPG rzeczywiście zajmuje się fachowiec.

Jak zostanie przygotowany samochód do montażu instalacji LPG?

Przede wszystkim podejdzie do takiego zadania z odpowiedniej do tego perspektywy, nie będzie wykonywał otworów bezpośrednio w kolektorze, lecz poświęci dużo czasu by doprowadzić do jego demontażu. Zadba przy tym o ich adekwatną wielkość, wszystko po to aby zamontowane na nich wtryskiwacze pracowały nie tylko w prawidłowy sposób, lecz nie doszło do uszkodzenia silnika czy powstaniu zbyt dużych otworów w nieodpowiednim dla nich miejscu. Niestety tego typu sytuacje zdarzają się nader często a co za tym idzie pamiętajmy aby korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych serwisów, gdzie instalacja LPG przebiegnie zgodnie z założeniem.
Prawidłowe przeprowadzenie przewodów gazowych, w aspekcie tego gdzie trafi z czasem reduktor oraz zostanie jednocześnie w tym miejscu podłączony, to kolejne zagadnienie na które trzeba uważać. Niestety wielu nierzetelnych instalatorów nie dokłada wszelkich starań by nasza instalacja działała w prawidłowy sposób a więc została nijako zestrojona do tego celu.

Jak zatem wybrać odpowiedni warsztat a tym samym instalację?

Zanim zdecydujemy się na montaż instalacji LPG w jakimkolwiek do tego serwisie, pamiętajmy o konieczności uzyskania pełnej specyfikacji, a więc wszystkiego na temat poszczególnych elementów oraz podzespołów które zostaną w tym zakresie wykorzystane. Pewnie, iż nie chodzi wyłącznie o sterownik instalacji, ale również rodzaj zastosowanego reduktora z przedstawieniem modelu i samego producenta, pojemność oraz specyfikacja zbiornika czy to, jakie reduktory zostaną wykorzystane. Warto również uwzględnić okres gwarancji, a więc czasu kiedy będziemy mogli serwisować naszą instalację zupełnie za darmo, w trakcie rozmowy z właścicielem serwisu zadawajmy dużo pytań o poszczególny etap prowadzonych w tym zakresie prac. W żadnym wypadku nie korzystaj z usług warsztatów, gdzie oferowany jest ci montaż instalacji LPG w kilkanaście godzin. Zawsze zakładaj przynajmniej 2-3 dni na to, aby instalacja LPG nie tylko została zamontowana w optymalny dla jej przeznaczenia sposób, lecz by osoba jaka podjęła się tego zadania zrobiła to w prawidłowy dla instalacji LPG sposób.

Taka jest aktualnie polecana instalacja gazowa do samochodu –

https://znam.szczecin.pl/uslugi-w-szczecinie/montaz-dobry-serwis-przeglady-samochodu-na-gaz/